Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dusza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leśny

PostWysłany: 2018 12 12 10:59    Temat postu: Dusza Odpowiedz z cytatem

Jak zdefiniować duszę, czym jest, czy w ogóle istnieje? a może to tylko nasza wiara, że coś zostanie po śmierci ciała... ciekaw jestem Waszych opinii, doświadczeń, a może wiedzy w temacie duszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2018 12 18 11:05    Temat postu: dusza Odpowiedz z cytatem

Duszę można zdefiniować jako żeński aspekt Ducha, dzięki któremu Duch może bawić się i doświadczać. Może nawet zapomnieć, że jest Duchem i być przekonanym, że jest ciałem.

Rzeczywiście, to w gruncie rzeczy kwestia wiary. Człowiek, który zaczyna wierzyć, że jest tylko ciałem, ulega degeneracji i faktycznie powoli staje się biorobotem. Taka istota po śmierci najczęściej nie wie, że umarła i daje pracę egzorcystom odprowadzającym zabłąkane dusze do właściwego miejsca.

W przypadkach skrajnego wyrodzenia po śmierci może też "nie być niczego". Świadomość ulega rozproszeniu, a komponenty duszy są "używane" przez inne istoty - zazwyczaj demoniczne, które dzięki cudzej duszy zyskują wejście do niedostępnych dla nich obszarów. Dlatego mówi się, że można "zaprzedać duszę diabłu".

Na szczęście, dusza jest nieśmiertelna, więc zawsze można ją "poskładać".

Wcześniej czy później i tak wracamy do Źródła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leśny

PostWysłany: 2018 12 19 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra, a czy Dusza jest moim atrybutem, tak jak ciało czy też ostatecznie jestem Duszą?
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2018 12 19 15:06    Temat postu: dusza Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że ani jedno, ani drugie (albo: i tak, i nie).

Przez duszę rozumiem to, co Joachim nazywa ewoluującą Świadomością (przynajmniej mniej więcej). Świadomość ulega ciągłemu poszerzaniu. Polega to na tym, że Świadomość cały czas na nowo zdaje sobie sprawę z tego, że jest czymś więcej, niż tym, z czym dotychczas utożsamiała się.

Ostatecznie Świadomość dochodzi do momentu, w którym nie musi utożsamiać się z czymkolwiek, bo wie, że jest wszystkim, co istnieje.

Można więc powiedzieć, że dusza w trakcie rozwoju przestaje być duszą, człowiek przestaje być człowiekiem, ciało przestaje być ciałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leśny

PostWysłany: 2019 02 01 09:40    Temat postu: Re: dusza Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:
Świadomość ulega ciągłemu poszerzaniu. Polega to na tym, że Świadomość cały czas na nowo zdaje sobie sprawę z tego, że jest czymś więcej, niż tym, z czym dotychczas utożsamiała się.

Zgadzam się, z tym ci piszesz, skoro coś rejestruję, zauważam to znaczy że nie jestem tym co postrzegam, jest to proste i oczywiste. Smile
czyli nie jestem ciałem, głosem w głowie, i nawet jeśli wyszedłem z ciała to nie jestem tym co wyszło z ciała, ponieważ coś innego to zauważyło itd.

Uświadamianie sobie tego faktu może wprowadzić dystans i lekkość do naszego życia, choć przecież ciało i umysł dalej będą cierpieć zgodnie z przeznaczeniem.

Ostatnio skupiam się na rozpoznawaniu programów umysłowych, widzę żę jestem ich niewolnikiem, niekiedy mają one duży ciężar gatunkowy, i czasem ciężko rozpoznać to własne zafiksowanie i złapać do niego dystans. Smile
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 09 05 08:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciało to widoczna dusza, a dusza to niewidoczne ciało. Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: