Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leśny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leśny

PostWysłany: 2019 08 29 09:50    Temat postu: Leśny Odpowiedz z cytatem

Doświadczenie pokazuje, że nie ma wyjścia z piekła umysłowego.

Czego chce umysł? więcej przyjemności, przeżyć, ekstaz i oczywiście pisać scenariusz życia, co powoduje jeszcze więcej wewnętrznych konfliktów, biedne ciało co musi znosić zmienne nastroje umysłu.

Olać wszystko co opłynie z umysłu i odnieść całość życia do ciała, zrelaksować ciało i przebywać w stanie niewiedzy, puki ciało jeszcze jakoś funkcjonuje i w miarę zdrowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaos

PostWysłany: 2019 08 29 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medytacja. Niekoniecznie siedzenie ze skrzyzowanymi nogami - ale proba zycia dokladnie tym co jest, dokladnie w tej chwili.
Warto pracowac - uswiadamiac sobie (czesto ukryte) emocje - roznego rodzaju leki itd oraz probowac je odpuszczac.
Cialo - tak. Ale konieczna jest totalna akceptacja przemijania. Inaczej to koszmar.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 08 30 08:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos napisał:
Medytacja. Niekoniecznie siedzenie ze skrzyzowanymi nogami - ale proba zycia dokladnie tym co jest, dokladnie w tej chwili.

Kaos na to co dana chwila przynosi niewielki mamy wpływ, umysł reaguje na wszystkie bodźce, cóż taka jego natura, i nie jest wiernym sługą ciała, uspokaja się pod czujnym spojrzeniem obserwatora, trzeba mieć ciągle na niego oko, niczym matka czuwająca nad małym dzieckiem.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 09 02 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zdrowym ciele zdrowy duch.

Oczyszczam wątrobę, 2 x dziennie po posiłku, 3 łyżeczki mielonego ostropestu, wieczorem zioła - łyżka stołowa tymianku, parzona 20 minut pod przykryciem i herbata pita na ciepło, pierwsze efekty oczyszczania pojawiły się po trzech dniach tj. zielony stolec. Zioła kupuję z Darów Natury - są najlepszej jakości.
Powrót do góry
gisan

PostWysłany: 2019 09 03 01:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doświadczenie pokazuje, że nie ma wyjścia z piekła umysłowego.

Tak Lesny ...nie ma wyjscia. Umysl ludzki niestety funkcjonuje tylko i wylacznie na zasadzie destrukcyjnosci w stosunku do ciala ktore zamieszkuje jak i do otoczenia. Cos kiedys sie stalo w dalekiej zamierzchlej przeszlosci z Ludzkoscia ...ze zeszla z normalnego stanu funkcjonowania i tkwi w marazmie ...i tak juz bedzie do konca. Niby sie czasem zauwazy jakies "przeblyski" ze moze jednak ...ze moze cos ...lecz to wszystko zludzenia. Czlowiek to poprostu kupa chodzachych problemow i tylko tym zyje. Mozna funkcjnowac normalnie poprzestajac na zaspokojeniu swoich podstawowych potrzeb ...i nie robic nic wiecej...lecz ...niestety ...Czlowiek jak ma zaspokojone podstawowe potrzeby...czesto jest gorszy od rozjuszonego byka. Zadne medytacje nic nie dadza ...sa tak samo destruktywne jak wszystko inne co Czlowiek wymysli.

My Ludzie Lasu ...dostrzegamy to czego inni dostrzec nie moga ...lecz i tak nic poradzic na to wszystko nie mozemy...mamy jedynie swiadomosc ze jest zle i lepiej nie bedzie.

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2019 09 04 03:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2019 09 03 08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:
W zdrowym ciele zdrowy duch.

Oczyszczam wątrobę, 2 x dziennie po posiłku, 3 łyżeczki mielonego ostropestu, wieczorem zioła - łyżka stołowa tymianku, parzona 20 minut pod przykryciem i herbata pita na ciepło, pierwsze efekty oczyszczania pojawiły się po trzech dniach tj. zielony stolec. Zioła kupuję z Darów Natury - są najlepszej jakości.

Zainspirowales mnie Smile
Od dzis zaczynam z ostropestem. Przypadkiem czy nie, lezy od jakiegos czasu w szafce i czeka...
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 09 06 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisan napisał:
Czlowiek jak ma zaspokojone podstawowe potrzeby...czesto jest gorszy od rozjuszonego byka. Zadne medytacje nic nie dadza ...sa tak samo destruktywne jak wszystko inne co Czlowiek wymysli.

I to jest nasza paranoja, zwierzę nakarmione będzie się relaksować, odpoczywać, a człowiek ... całkowicie odwrotnie, co pokazuje jak bardzo ludzkość jest zaburzona i jaka czeka nas nieciekawa przyszłość Sad

Jak przekazują oświeceni, należy wydostać się ze strumienia myśli i wytrwać w tym stanie tak długo, aż narodzi się nowa tożsamość, która jest naszą prawdziwą naturą, ot obietnica za którą podążam. Umysł to bagno, działa na swoją korzyść, nigdy dla całości.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 10 11 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaką pracę muszę tu wykonać? Czy doskonalić ciało i umysł? Przecież nim się obejrzę ciało sczeźnie, a umysł się rozpłynie.

Kręcę się wkoło, życie ucieka, nie wykonałem kroku, pytanie kim jestem od lat nie daje mi spokoju.

W teorii to proste, nie jestem tym co mogę zaobserwować, więc nie jestem ciało-umysłem, a przecież ciało-umysł to mój cały świat, jeśli go wyeliminuję to zostanie mi wielkie NIC.

Dobrze że są guru, będący żywym przykładem, jak powinien wyglądać nasz stan naturalny, są światełkiem w mroku, ale trzeba im zaufać w ciemno, gdyż logika w tej nauce zawodzi.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2019 10 11 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:

W teorii to proste, nie jestem tym co mogę zaobserwować, więc nie jestem ciało-umysłem, a przecież ciało-umysł to mój cały świat, jeśli go wyeliminuję to zostanie mi wielkie NIC.

Może to wielkie NIC jest odpowiedzią?
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 10 14 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Kaos, na tą chwilę zostaje tylko zaufanie, trwałego szczęście nie ma co tu szukać, rozwój ciała i umysłu wydaje się mało atrakcyjny, także też nie wierzę w cywilizację, pewnie osiągnie jakiś apogeum, tylko po to aby opaść i się rozsypać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: