Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SARS - kolejna manipulacja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2003 04 27 11:01    Temat postu: SARS - kolejna manipulacja Odpowiedz z cytatem

SARS, kolejna manipulacja informacją, mająca na celu najprawdopodobniej (jak w innych podobnych przypadkach) zastraszenie ludzi, co powoduje wzrost zachorowań i zwiększoną chęć ludzi do kupowania lekarstw. Może też być inny cel, bardziej militarny, coś w rodzaju badania, jak manipulować masami (żeby osiągnąć określony cel) poprzez podanie odpowiednio spreparowanych informacji.
Przy okazji. Jeżeli zamierzasz odwiedzić Hong Kong albo Chiny, to teraz jest ku temu najlepszy czas, bo bilety są tanie, dużo wolnego miejsca w samolotach, brak kolejek (co powoduje, że prodróż jest przyjemniejsza), hotele i atrakcje turystyczne tańsze. Sam zastanawiam się, żeby polecieć tam zaraz jak zaczną się wakacje - warto skorzystać z tej okazji. Chcesz dołączyć się do mnie?
Aha, jeżeli znasz angielski i chciałbyś poczytać, co mówią o SARS naukowcy i lekarze nie poddający się tak łatwo manipulacji, zobacz np. tutaj:
http://www.mercola.com/2003/mar/19/pneumonia_outbreak.htm
Oczywiście, co podkreślam, lepiej myśl sam i nie bierz za bezwzględną prawdę to, co ja albo inni mówią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ołóweczek

PostWysłany: 2003 04 27 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mozna wiedziec skad o tym wiesz Joachimie ? No i jak powstaje taka manipulacja, czy rzady panstw w ktorych ma swoje zrodlo o niej wiedza czy sa to dzialania jakichs koncernow farmaceutycznych, ktore podkupily odpowiednich ludzi zeby sie zajeli "reklamowaniem" tej choroby ? No i skad sie biora ludzie chorzy na to ? Czy wmowiono im ze sa chorzy na SARS, a w rzeczywistosci bylo to co innego ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2003 04 27 12:39    Temat postu: skąd Odpowiedz z cytatem

Ołóweczek napisał:
Czy mozna wiedziec skad o tym wiesz Joachimie ? (...)
Obserwując, jak ludzie na Ziemi żyją i jak się zachowują, jak ulegają sugestii i jak na nią reagują, jak powstają informacje i jak są puszczane w obieg, można zauważyć wiele prawdy. Poza tym jest jeszcze źródło prawdy nieomylne (intuicja).
Tak naprawdę, to nie wiem, kto to robi i dlaczego (mogę się domyślać), wiem jedynie, że nie ma czegoś takiego jak nowa choroba.
Przykład. Miliony ludzi co roku choruje z tego samego powodu. Niech to będzie bakteria X. Przyjmijmy, że bakteria X powoduje zespół reakcji (symptomy) organizmu określany chorobą Y. Zatem miliony osób corocznie choruje z powodu nadmiernego rozprzestrzenienia się w ich organizmach bakterii X. Czy u każdej z tych osób będą występowały dokładnie te same objawy? Nie, bo każdy człowiek jest inny i ma inny organizm. Część z tych osób będzie miała wysoką temperaturę (gorączkę ok. 40 C), ból w okolicach brzucha. Inna część będzie miała tylko lekko podwyższoną temp. (np. 37,8 C) i bóle stawów. Inna część będzie miała jeszcze inną temp. i inne objawy. Zatem można wydzielić kilka, kilkanaście a czasem nawet więcej grup ludzi, którzy chorują dokładnie z tego samego powodu a przechodzą inaczej chorbę (inne objawy), mimo że przyczna jest dokładnie ta sama. Zachodzi zatem pytanie, czy w tym przypadku mamy do czynienia z kilku, kilkunastoma chorobami, czy z tą samą? A niech wśród tych milionów ludzi, którzy chorują dokładnie z tego samego powodu, będzie malutka grupa, bo tylko kilku tysięcy osób, których objawy będą identyczne. Co wtedy? Czy uznamy, że to nowa, nieznana dotąd choroba, bo nie poddaje się leczeniu antybiotykami a umieralność w tej grupie jest wysoka?
Tak stało się w przypadku SARS (i nie tylko) - dokładnie ta sama przyczyna zachorowania (zwanego zapaleniem płuc) ale mała grupa ludzi tak a nie inaczej reagujących.
W Honkongu corocznie umiera ok. 4000 ludzi na zapalenie płuc (a w Chinach kilkaset tysięcy, o ile nie więcej) i nikt nie robi z tego powodu paniki, bo mieści się to w "normach" medycznych umieralności na tę chorobę. Jeżeli natomiast wydzieli się z tego grupę i doda właściwą oprawę informacyjną, to można stworzyć nową chorobę.
Jeszcze raz podkreślam, że tego co napisałem, nie powinieneś przyjmować za pewnik a jedynie jako kolejne źródło informacji do rozważenia.
Powrót do góry
Ołóweczek

PostWysłany: 2003 04 27 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Tak naprawdę, to nie wiem, kto to robi i dlaczego (mogę się domyślać), wiem jedynie, że nie ma czegoś takiego jak nowa choroba.
A nie moze to byc spowodowane np. powstaniem nowego zmutowanego (powiedzmy przez jakies tajne testy atomowe w Korei) wirusa, ktory wywoluje wlasnie taka nowa chorobe ? Albo tez matka Ziemia (Gaja) broni sie w ten sposob przed ludzmi, przed ich zgubnym wplywem na nia, wlasnie wywolujac w jakis sposob (promieniowanie czy jakies warunki klimatyczne) podobne epidemie, aby wyludnily ten obszar (badz co badz najbardziej zaludniony na swiecie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Światełko

PostWysłany: 2003 04 27 14:49    Temat postu: Re: SARS - kolejna manipulacja Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Chcesz dołączyć się do mnie?

Chcę hihihih Smile (???)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Sandra

PostWysłany: 2003 04 27 18:28    Temat postu: Re: SARS - kolejna manipulacja Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Sam zastanawiam się, żeby polecieć tam zaraz jak zaczną się wakacje - warto skorzystać z tej okazji. Chcesz dołączyć się do mnie?

o mamo! ale numer...inwestuje w sprzet do skokow na bunge, ale sie musze dobrze zastanowic czy nie "pokrzyzowac" sobie planow...
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2003 04 27 19:24    Temat postu: może Odpowiedz z cytatem

Ołóweczek napisał:
A nie moze to byc spowodowane np. powstaniem nowego zmutowanego (powiedzmy przez jakies tajne testy atomowe w Korei) wirusa, (...)
Może, taką możliwość też można rozważyć. Warto mieć tzw "otwarty umysł", obserwować, nie dać się omamić, samemu badać i samemu myśleć.
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2003 04 28 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joachimie z tego co napisałes wynika że manipulacja informacja ma ogromną skale i ja to ostanio zauwazam mnie osobiscie najbardziej zastanwia to kiedy się to zaczęlo ,z jakich powodów ,kto to zapaczątkował ??, kto kontyułuje ect. Ostanion przygotowwujac się na egzamin z histori zaztanawiałem się ile w tym co czytam w książkach jest prawdy o o dziejech świata .
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2003 04 28 20:43    Temat postu: kiedy Odpowiedz z cytatem

Fakir napisał:
mnie osobiscie najbardziej zastanawia to kiedy się to zaczęlo, z jakich powodów, kto to zapaczątkował ??, kto kontyułuje ect.
Kiedy? Jak daleko pamięć historii sięga a może i dalej, od samych początków życia na Ziemi. Kto? My, mieszkańcy tej planety. Dlaczego? Uogólniając: dla realizacji swoich celów, z powodu nie zrozumienia Życia (głównie siebie). Kontynuuje to każdy (wliczając nas), kto może i widzi w tym korzyść dla siebie.
Fakir napisał:
ile w tym co czytam w książkach jest prawdy o o dziejech świata.
Zależy, które książki czytasz. Gdybyś je wszystkie przeczytał, to byś stwierdził, że jest to skomplikowana mieszanka przypuszczeń, niezrozumienia, błędnych wniosków a także faktów.
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2003 04 28 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz okazała się genialna w swej prostocie.Smile
.... a co do tych ksiażek to czytam te zalecane przez ministerswo oświaty by zadowilc komisję Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: