Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

fizyczne oczyszczenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kuba

PostWysłany: 2003 09 09 12:29    Temat postu: fizyczne oczyszczenie Odpowiedz z cytatem

pozdrowienia dla wszystkich Smile

niektorzy moze mnie tu znają bo mieli nieszczescie byc przeze mnie przesluchani.. generalnie to szukam w tej chwili informacji o roli fizycznego oczyszczenia w przygotowywaniu sie do zycia bez jedzenia. Slyszalem o jakichs metodach Tombaka, Aleksandra, ksiazkach niejakiego Malachowa, ale blizej o tym nic nie wiem. Mozecie mi wyjasnić, na czym one tak w ogole i szczegole polegają? (moze mieszkacie w Warszawie i mozecie mi pozyczyc jakies xiazki... Rolling Eyes)
A juz absolutnie super by bylo gdybyscie mi do tego powiedzieli co sadzicie o przydatnosci takich rzeczy...

Kuba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sandra

PostWysłany: 2003 09 09 13:12    Temat postu: Re: fizyczne oczyszczenie Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:
pozdrowienia dla wszystkich Smile

niektorzy moze mnie tu znają bo mieli nieszczescie byc przeze mnie przesluchani.. generalnie to szukam w tej chwili informacji o roli fizycznego oczyszczenia w przygotowywaniu sie do zycia bez jedzenia. Slyszalem o jakichs metodach Tombaka, Aleksandra, ksiazkach niejakiego Malachowa, ale blizej o tym nic nie wiem. Mozecie mi wyjasnić, na czym one tak w ogole i szczegole polegają? (moze mieszkacie w Warszawie i mozecie mi pozyczyc jakies xiazki... Rolling Eyes)
A juz absolutnie super by bylo gdybyscie mi do tego powiedzieli co sadzicie o przydatnosci takich rzeczy...

Kuba

Uwazam, ze przydatnosc jest ogromna.
Po pierwsze czlowiek zaczyna ze soba cos robic i z tego rodzi sie sympatia do samego siebie, wesolosc a takze i rozdraznienie, bo cialo zostaje "postawiane" do rownowagi. Wchodzi sie w interesjace lektury, a takze w znajomosci z ludzmi, ktorzy taka tematyka sie palaja. Nastepuje przyplyw wiedzy o samym sobie o tym jak funkcjonujemy, co czasami oszalamia, bo nie zawsze jest to zgodne z tym, co wkladano nam do glowy przez lata, czy to w szkole czy to w domu. Czlowiek czesto zyje nieswiadomy tego, co w nim siedzi [bywa ze nie chce wiedziec], a co za tym idzie - nastepuje strata zdrowia.
U Malachowa jak i Tombaka opisane sa sposoby oczyszczenia poszczegolnych czesci ciala. Sa to ciekawe ksiegi, w ktore warto zainwestowac. Skutki ich metod sa w wiekszosci przypadkow pozytywne. Wspomagaja czesto leczenie wielu chorob, a takze pomagaja rozpoznac co nami nie gra.
Przykladowo, po oczyszczeniu watroby czlowiek prawie natychmiast czuje swobode, ulge, jakiej wczesniej nie bylo.
Oczyszczanie jelita grubego [dobrze gdy jest polaczone z postem] pozwala pozbyc sie wielu chorob.
I tak jest kolejno z poszczegolnymi organami.
U Malachowa jest wiele przykladow, w sensie cytowanych listow ludzi, ktorzy stosowali zawarte w ksiazce metody, relacje te sa wielce inspirujace.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Światełko

PostWysłany: 2003 09 09 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Kuba
ja mogę ci dać książke jasmuheen życie światłem jak chcesz ( z tym że wiesz w tych dniach Kubo )
Powrót do góry
Kornel

PostWysłany: 2005 04 04 23:40    Temat postu: Prosze o jakies tytuly w jezyku angielskim Odpowiedz z cytatem

Nie mam dostepu do ksiazek w jezyku polskim. Ksiazek, ktore ksiegarnia moze mi zamowic jest tak wiele, ze nie wiem co moze odpowiadac ksiazce Malachowa - nie znam jej - ale jesli polecacie, cytujecie to na pewno -dobra- . Coraz powazniej mysle o oczyszczeniu. Nie jestem nie jedzacym, ale paczac na p su j a c a sie skore na moich dloniach i rekach - nie moge nie dzialac. Wiem ,ze mam zapchane jelito grube i chcalbym uzyskac na ten temat jakies informacje. Jesli nie uzyskam to prawdopodobnie zabiore sie za lewatywy i krotkie,suche glodowki zakonczone piciem wody z sola. A jednoczesnie ,zajme' sie swoimi zapchanymi emocjami. (Czy to dobry pomysl). Kornel
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 04 05 13:44    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Kornel napisał:
zabiore sie za lewatywy i krotkie,suche glodowki.
Na tej stronie są informacje, które mogą być ci przydatne: http://niejedzenie.info/polski/postleczniczy.html .

Kornel napisał:
zakonczone piciem wody z sola.
Dlaczego? Czy chodzi o oczyszczenie przewodu pokarmowego? Jeżeli tak, to korzystniej jest to zrobić w 1, 2 albo 3 dniu postu a potem pościć jeszcze przez kilka do kilkudziesięciu dni.

Kornel napisał:
A jednoczesnie ,zajme' sie swoimi zapchanymi emocjami.
Czyli będziesz usuwał blokady i przeprogramowywał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Światełko

PostWysłany: 2005 04 05 22:25    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
przeprogramowywał.

w jaki sposob programujecie SIE ?

( napiszcie cos, poinspirujcie prosze)

Ja uzywam : cos tam cos tam ... ( afirmacja ) plus TERAZ ...

NIECH TAK SIE STANIE
( razy kilka )

TAK JEST

a Dalaj-Lama (Dalej -Lama Wink powiedzial :

Uwaga - tak! To jest terazniejszosc ! A terazniejszosc jest tym , co stwarza przeszlosc i przyszlosc .
Powrót do góry
Kornel

PostWysłany: 2005 04 05 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Joahim, czy o przeprogramowywaniu tu mowa, co wiem i moge powiedziec ,to ze pochodze z rodziny niefunkcjonujacej emocjonalnie poprawnie ... i tu moglbym duzo napisac i sie rozzalic. Oczywiscie emocje , emocjonalne zaszlosci z dziecinstwa i moze odpowiadajace temu pozostalosci w jelicie ( moze wlasnie z tego czasu). Ja widze zwyczaje jedzeniowe raczej jako wynik -emocji-umyslu-ducha-. Chcialbym oczywiscie zrobic glodowke i tym przeprogramowac dusze- a raczej umysl. Mysle ze jest DOKLADNIE odwrotnie - Od juz lat mysle o glodowce, lecz moja niestatecznosc emocjonalna nie pozwala mi przeprowadzic 'glodowki' powyzej 12 godzin Wink a przeciez przez lata robilem 1-dniowe suche glodowki (4 razy w miesiacu). Mysle ze impuls MUSI pojsc od 'gory' -emocje - te, ktore teraz BULGOCOM, otworzyc z niezwykla delikatnosciom ten czajnik - pozwolic cisnieniu opasc i poscic to wszystko na zewnatrz - az do krancow kosmosu. Fajnie sie pisze - ciekaw jestem , jak sie to robi. Nie pozwolilem sobie na wybuchniecie na rodzicow, probowalem otwarcia , rozmowy, sluchania, pytania - rozumienia ich. Nie mam juz na to nadziei - po prostu jest to slepa droga. Musze jakos przepracowac emocje, a skora na moich rekach jedynie moze pokazac rezultat pracy. Bo ani kuracja hormonalna, ani placenie zielazowi, ani zmuszanie sie do glodowki .... Mysle ze najlepiej pracowac z oddechem i obserwowac pojawiajace sie emocje-wspomnienia, jeden jogin powiedzial , ze te emocje chca zwracac na siebie uwage, potrzebuja (nie wiem moze milosci, jak dziecko), . Troche sie madruje. Mysle ze moze zaczne z mantra. Wiem ze nie moge poruszac sie w dwuch przeciwnych kierunkach naraz. [gdy rozmawiam o 'Bogu' -tak z glebi- sam inspiruje siebie, nie wiem czy sluchaczy, ale siebie tak, i inaczej dzialam;;; z kolei, gdy sobie daje -odpoczac- to pojawiaja sie rozne niskie praktyki, ktorych tu nawet nie chce wymieniac]. A wiec pewnie moznaby zaczac od glodowki a w efekcie zetknac sie tymi emocjami (ktore odruchowo staramy sie nie widziec, jako zwykli ludzie uciekajacy od goryczy zycia ku jego slodyczy). Nie wiem - czy od glodowki - do- i poprzez emocje,,, czy od emocji (od gory do glodowki, jelita i skory). Jesli od emocji to nie tak do konca wiem jak. A w gruncie rzeczy tak sobie mysle --- czy zastanawiam sie dlatego, ze szukam latwiejsze drogi, krotszej drogi, czy moze po prostu zeby ZWLEKAC. Mam wiele zadan w dniu codziennym, ale zdaje sie ze przy oczyszczaniu sie cielesno-umyslowym-dla ducha sa one po prostu problemami zastepczymi. Tak sobie teraz mysle, ze jestem wdzieczny psujace sie skorze bo daje mi ona swego rodzaju kopniaka, jest on chyba lepszy od oczekiwania wypadku samochodowego w perspektywie paru sekund. I tak tez sobie mysle, (ale teraz tylko) ze powinienem sie cieszyc przykrym dziecinstwem - ta cala para emocji negatywnych, skostniala zamrozona, topi sie, a teraz paruje - to niesamowita NIESAMOWITA energia - tylko musze wiedziec jak ja pokierowac (wiem przeciez ze moze byc ona skierowana w negatywny sposob skotkujac mordestwami itp,... a jakie sa pozytywne opcje?...).
Jesieniom 2003 bylem bezrobotnym w Poznaniu, postanowile przestac jesc, bylem na ulicy na ktorej mieszkasz Joahimie, nie chcialem Tobie przeszkadzac, tak sie tylko wybralem, chcialem zostac nie jedzacym od razu - bez niczego. Jednak sie czulem sie dobrze z ta mysla, bylem z tym smutny. Pojawil sie pewien znak, zdawal sie on obligowac mnie do konsekwentnego wprowadzenie w zycie mysli. Teraz sie ciesze ze tego nie zrobilem, - nawet gdybym mial czyste - nie trujace jelito i cialo --- moje emocje moglyby mnie wtedy rozniesc. Teraz bedac architektem w Irlandii - watkiem jest cena jedzenia - zwlasza organicznego - i obawiam sie ze moze byc to jedyny element sklaniajacy do odstapienia od jedzenia - oczywiscie poza tym ze objadajac sie mam chroniczne odczucie ciezkosci (jakiz to 'koincydent' do moich emocji - JAKZE TEN SWIAT JEST ZHARMONIZOWANY - nic nie jest przypadkiem).

Joahimie, dziekuje za link. K

Ciesze sie ze jest tu ta grupa dyskusyjna, bardzo mnie cieszy wiele wypowiedzi i grupowiczow, wasz sposob mysenia. Daje mi to wiele inspiracji i niszczy poczucie samotnosci.
Powrót do góry
deila85

PostWysłany: 2006 05 01 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coz za post Smile tle przemyśleń, tyle wniosków - podobno świadomość problemmu to pierwszy krok Smile jak sie dalej to potoczyło ???
ja tez mialam "problemy" w dziecinstwie ale staram sie zawsze zobaczyc czemu przykre zdarzenia służa - i to widzę -jestem bardzo samodzielna i jako dziecko już byłam świadoma wielu rzeczy, obserwowałam i uczyłam się na błędach swoich rodziców. Przecież cierpienia są motorem rozwoju Smile gdy cierpimy zastanawiamy się co jest nie tak i co trzeba zmienić ->uświadamiamy sobie czego nam brakuje. Zycze harmonii, szczescia i odnalezienia swojej iskry boskości Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: