Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leśny
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szafir

PostWysłany: 2019 11 06 00:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie zarzucić przerywnikiem muzycznym ze zwięzłym ale wpisującym się (według mojej interpretacji) tekstem w temat wątku. Utwór sprzed roku, a ma prawie 600 milionów wyświetleń..

Dynoro & Gigi D’Agostino - In My Mind
https://www.youtube.com/watch?v=W9P_qUnMaFg

"W moim umyśle, w mojej głowie
Stąd wszyscy pochodzimy
Sny które dzielimy, miłość którą siebie darzymy
Tego właśnie oczekujemy"

"In my mind, in my head
This is where we all came from
The dreams we have, the love we share
This is what we're waiting for"

Z góry przepraszam, jeżeli nie trafiłem w czyiś gust ;-]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leśny

PostWysłany: 2019 11 07 00:05    Temat postu: Re: Ostateczna Najwyższa Prawda Absolutnego Urzeczywistnieni Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:
W zasadzie tak - jest narzędziem, poprzez które JA tworzy ciało i wszystko inne. Umysł istnieje bez ciała, ale ciało nie istnieje bez umysłu.

Kobra jak to możliwe, aby umysł stworzył ciało? Czy stwórcą ciała ludzkiego, zwierząt, roślin i całej materii nie jest natura?

Czy myśli nie są produkowane przez mózg? przecież bez języka i słów nie byłoby myśli, czy się mylę?

Czy wg Ciebie umysł jest czymś więcej, niż tylko zlepkiem myśli?

Kobra napisał:
Tak. A że już teraz jesteś doskonały, to już teraz realizujesz swoje przeznaczenie.

W swoim sednie tak, ale tu chodzi o to jak wyrażasz swoją doskonałość za pomocą mechanizmu ciało-umysłu.
Tak właśnie rozumiem przekaz Jezusa: "Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski."

Kobra napisał:
Kiedy stajesz się postrzeganiem, zaczynasz dostrzegać prawdziwą naturę świata. A że natura świata jest twórcza, to zauważasz wtedy, że jesteś twórcą. W gruncie rzeczy wszystko tworzy się naturalnie, tak jak rośliny "same" wyrastają z ziemi.

Kobra, a może jestem po prostu postrzeganiem procesu tworzenia, a tworzy natura, jak już kiedyś pisałem ni jak zatrzymać oddechu. Smile

Szafir Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2019 11 07 02:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kobra jak to możliwe, aby umysł stworzył ciało? Czy stwórcą ciała ludzkiego, zwierząt, roślin i całej materii nie jest natura?

Leśny, to zależy, co pojmujesz pod słowem natura, bo tu znowu można by filozofować.

Twórcą ciała jest natura pojmowana jako przyroda. Jednak przyroda jest również zbiorem programów, które tworzy umysł, a właściwie tworzy je JA poprzez umysł. Dlatego człowiek może zmieniać programy przyrody, w tym także programy ciała i zmienia je.

Czyste JA stworzyło idealne programy, przyrodę w której panuje doskonała harmonia i na początku ludzie tak żyli (stąd m. in. opis raju w Biblii). JA to część Boga.

W szerszym znaczeniu natura to "nasza prawdziwa natura", czyli właśnie nasze JA. Toteż prawdą jest, że wszystko stworzyła Natura.

Natura w znaczeniu przyroda może być zapisywana z małej litery, a w znaczeniu JA z wielkiej, wtedy nie dochodzi do pomieszania pojęć.

Cytat:
Czy myśli nie są produkowane przez mózg? Przecież bez języka i słów nie byłoby myśli, czy się mylę?

Mózg to narząd przede wszystkim zawiadujący ciałem. Myśli powstają w umyśle, a przez mózg są już tylko przetwarzane.
Myśli pojawiają się nie tylko w postaci słów, ale także w formie obrazów. Ogólnie rzecz biorąc, za przetwarzanie myśli w postaci słów odpowiada lewa półkula mózgu, a za myśli w postaci obrazów - prawa. Słowa połączone z obrazami dają synchronizację.

Cytat:
Czy wg Ciebie umysł jest czymś więcej, niż tylko zlepkiem myśli?

Myśli to tylko wytwory umysłu. Umysł to komputer i oprogramowanie, a myśli to to, co pojawia się na ekranie i dociera z głośników. Człowiek siedzący przed komputerem to JA, które tworzy i bawi się tym, co stworzyło.

Cytat:
W swoim sednie tak, ale tu chodzi o to jak wyrażasz swoją doskonałość za pomocą mechanizmu ciało-umysłu. Tak właśnie rozumiem przekaz Jezusa: "Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski."

To kwestia jakości tego, co tworzysz. Można upiec dobry chleb, albo przypalony, jak to wyjaśniano w "Życiu i nauce mistrzów". Pytanie, po co tworzyć przypalony chleb? Niektórzy lubią przypalony, do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Cytat:
Kobra, a może jestem po prostu postrzeganiem procesu tworzenia, a tworzy natura, jak już kiedyś pisałem ni jak zatrzymać oddechu.

Ten cały plan, w którym doświadczamy, to też idea naszego JA, zrealizowana przy pomocy umysłu. Zatem, tak jak już to wcześniej napisałem - tworzy przyroda stworzona i zaprogramowana przez JA (naszą Naturę) dzięki umysłowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: