Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak zachamowań

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fredi

PostWysłany: 2003 01 16 02:30    Temat postu: Brak zachamowań Odpowiedz z cytatem

Brak zachamowań wyzwala nasze JA, pozwala mu się manifestować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mitages

PostWysłany: 2003 01 16 22:56    Temat postu: Re: Brak zachamowań Odpowiedz z cytatem

Fredi napisał:

alkohol wyzwala brak zachamowań, lecz również zniekształca oraz prawdziwego JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Fredi

PostWysłany: 2003 01 17 02:38    Temat postu: Inne zrozumienie Odpowiedz z cytatem

Mowiąc o braku zachamowań mam na myśli, to co wychodzi z nas. Kiedy jestesmy pod wplywem srodkow oduzajacych, to co wychodzi z nas nie jest prawdziwa ochota, lecz jak napisales znieksztalconym uczuciem.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 01 17 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To miło ,że przez każdego człowieka pozdrawia mnie Bóg.Ostatnio po czytaniu Ziemi Zwiastunów świtu,powiedziałabym ,że Bogini.Wow ,Bogini brzmi super.tego życzę sobie i Tobie.
Powrót do góry
Takość

PostWysłany: 2003 01 20 07:38    Temat postu: Re: Brak zachamowań Odpowiedz z cytatem

Fredi napisał:

O jakim JA piszesz? To umysł tworzy zachamowania i on właśnie musi być kontrolowany i także on (a przez niego ego) pragnie znieść owe zahamowania. Prawdziwa Natura jest poza pragnieniami i zawsze wolna - pojęcie zahamowań dlań jest niedorzeczne. Dla Prawdziwej Natyry nasze ograniczenia i zahamowania nie stanowią żadnej przeszkody. Ani tworzenie zahamowań, ani ich znoszenie, tylko kontrola umysłu i wyciszenie pragnień. Czysty umysł swobodnie przejawia Prawdziwą Naturę wielką czystą Miłość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Fredi

PostWysłany: 2003 01 21 02:15    Temat postu: Ciekawe Odpowiedz z cytatem

W takim razie wszyscy jestesmy rowno oswieceni i nasze JA jest w pelni odkryte. Ciekawe spostrzezenie Smile
Powrót do góry
Takość

PostWysłany: 2003 01 21 08:26    Temat postu: Re: Ciekawe Odpowiedz z cytatem

Fredi napisał:
W takim razie wszyscy jestesmy rowno oswieceni i nasze JA jest w pelni odkryte. Ciekawe spostrzezenie Smile

A nawet prawdziwe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Światełko

PostWysłany: 2003 01 21 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy jest oświecony,tylko niektórzy o tym wiedzą a niektórzy jeszcze nie,zresztą każdy mógłby sobie zadać pytanie:co to znaczy dla mnie Być Oświeconym?mi się podoba:Oświecony to ten co bardziej kocha(i Świeci)
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2003 07 02 11:14    Temat postu: Re: Brak zachamowań Odpowiedz z cytatem

Fredi napisał:

Trafiłam tutaj Fredi nie przypadkiem /to wiadomo/.
Co myslicie o braku zachamowań w seksie/ lub odwrotnie o poddaniu się właśnie zachamowaniom poprzez izolację, myśląc, że to dobre, albo przynajmniej lepsze od robienia tego z "pierwszym lepszym"?

Ja się zamknęłam od bardzo dawna na to. Nie chodzę nigdzie i nie mam możliwosci na znalezienie sobie partnera, a raczej unikałam takich możliwości.Tak się złożył, że wzięłam rozwód, a wcześniej było pięc lat separacji i już mam ok. 10 lat "postu /z jedną krótkotrwałą przerwą/. Gdyby to był post ten właściwy związany z niejedzeniem lub używkami, to bym się dopiero cieszyła!
Mam w tym temacie wiele wmówionych sobie i pomieszanych cudzych prawd / intencji. Zupełnie nie wiem jak żyć dalej, kiedy w końcu budzi się we mnie "coś", co jest moją naturą?. Myślałam sobie, że to dobrze, że żyję w czystości i niewinności, ale teraz nie dość, ze "zdziczałam", obawiam się nawet jakiegokolwiek związku, bo nie wiem czy sie nadaję itp.? Piszę teraz o tym, bo mi nieźle "wywala" ostatnio ten temat. Im bardziej chc znaleźć kogoś, tym większa nieakceptacja siebie pod każdym względem, a tak naprawdę w duszy wiem, że jestem wspaniałą Istotką. Rozjaśnijcie proszę mi ten temat. jak y żyjecie i myslicie na ten temat. Czy macie zupełny luz w tej kwestii? czy jednak nie?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Światełko

PostWysłany: 2003 07 02 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajny temat aniu, na czasie jak najbardziej dla mnie:), ja to widze tak poprostu jak mozesz się na czyms skupiac to sie skupiaj na sobie, wiele osob podchoda do relacji seksualnych, partnerskich tak ,że to on mi da tą milosc , ta uwagę , czyli tą energię, owszem on może ale jak mozesz tak naprawdę liczyć no kogoś zawsze licz na siebie, a wiadomo jak to jest w seksie i w zwiazkach, milosc czyni cuda, miłość jest cudem, a jak chcesz sobie kogoś znależć? ja ci mogę napisac jak ja to robiłam , czy poprostu cioś ci polecić , pochodz na rózne stronki internetowe, polecam www.wegeczat.of.pl, albo www.wegeczat.eco.pl tam czasami organizuja spotkania , mozna na tekie pojechać i coś zobaczyć Smile, albo poprostu poznać nowe mile osoby i się bawić tak czy owak, mona też czasami wejsc na czacik, na tej stronce też i jak z kims bedziesz rozmawiala to przecież poczujesz, ty juz bedziesz wiedziala czy to jest to , oczywiscie w miare mozliwosc, zawsze z pokoiki wyjść mozesz Wink , tak samo jak przyjsć, a czasami naprawdę bywają ciekawe osoby, ewentualnie potem mozesz z taką osobą mailowac lub ggować , założ sobie gg, albi to isQ, ja mam gg (3663538) , hm mam nadzieje ze ci to cos rozjasniło
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2003 07 02 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"gg" mam odłączone i komputer tylko mam w pracy, a wiec nie mogę tego robić. Pozwalam sobie na pisanie w komentarzach jedynie i korzystam z wp. i z tym czuję się dobrze.i w porządku wobec pracodawcy /myślę, że zapracowałam na to/.
Kiedyś to zrobiłam i doświadczyłam czat. i gg, ale to nic mi nie dało oprócz rozbudzania w sobie wyobrażeń i iluzji i w efekcie męczyło mnie to, bo tak jakbym traciła energię w puste.
Myślę, ze mam do uwolnienia "samozakłamanie", bo tak to czuję teraz. Odkłamać to co nie jest prawdą i rzeczywistością. Ale co jest Prawdą i Rzeczywistością w takim razie?
Mam jeszcze jedną rzecz. Chcę, aby cele deklarowane przeze mnie = urzeczywisnieniu. To może już mi sie udaje, tak krok po kroczku.

Ale w kwestii seksu mam problem. Czy np. można sobie dla "odnowy biologicznej" pozwolić na to i jest to ok? Czy jednak lepiej mieć związek?
Teraz czuję, że ja osobiście wolałabym czuć do kogoś miłość /bliskość, bezpieczeństwo, radośc, zadowolenie itp./ i dopiero pozwolić sobie na wszystko?
Może macie własne doświadczenia i odczucia związane z nimi i chcecie sie podzielić? Potrzebuję tego teraz, kiedy podejmuję post i uwalnianie uzależnień, natręctw itp. Przyszedł do mnie ten temat, bo myślę sobie że gdzieś tam w głębi może chciałabym zamienić jedno uzależnienie na inne np. od seksu, a moze się mylę i mogę spokojnie sobie na to /wreszcie/ pozwolić.
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2003 07 02 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trafiłam na taki komentarz na stronie CUD /jakby dla mnie/ Very Happy , wkleję go tutaj, poczytam, bo jest tez wiele podpowiedzi których szukam. Mam nadzieję, że ktoś tutaj jeszcze coś napisze, bo ja czekam spokojnie i cierpliwie i poważnie podchodzę do tego tematu.

następująco pisze osoba w komantarzu /dziewczyna/:
Very Happy apropo sexu:

Czy nie lepiej zmiast zdradzać, umówić się przed związkiem jakie mamy cele wobec tego związku, partnera?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dzieczyna i chłopak żeby sie "pokochać" jak najszybciej brali ślub (bo hormony szalały - a bez ślubu to nie po chrześcijańsku)

Trochę później, już bywało lepiej - ale ludzie nie rozróżniali namiętności od miłości. Wiązali się ludzie, których pociągała namiętność a nie coś głębszego - potem 1 ślub, 2 ślub, 3 ślub...itd
Wystarczy że przejrze kolorowe gazety mojej mamy i czytam.. ci się żenią - potem rozwodzą, znowu się żenia i znowu rozwodzą - często młodzi ludzie, którzy maja po dwadziesćia kilka lat.

Czy tak trudno powiedzieć - słuchaj- Kasia, Tomek - jesteś fajna(y), masz zgrabną pupę, mam ochotę z Toba na seks ale nie chcę z tobą się wiązać?
Nie róbmy dziecinady - jeżeli nie odpowiada nam partner, ale pociąga nas seksualnie to nie twórzmy związków na siłe, tylko po to aby się z nim przespać

Jeżeli się dogadacie że tak, że łączy nas tylko seks, będzie to przelotny, ale szczery romans - i będzie na pewno lepsze niż ślubowanie, obiecywanie, i łamanie sobie serc.
Jeżeli partner się nie zgodzi - jesteśmy dorośli i potrafimy to usznować.

Wiem że warto żyć w stałym związku, ale każdy wie jakie jest naprawdę życie i czasami trzeba trochę czasu (i partnerów) nim zanim znajdzemy tego jedynego.
Przez ten czas nie musimy być pustelnikami i uprawiać abstynencji seksualnej. Smile (no chyba że ktoś lubi)

- więc życze Wam wspaniałego i gorącego seksu bez zdradzania Wink

Very Happy

ALE JA WŁAŚNIE JUŻ NIE LUBIE TEJ ABSTYNENCJI. Trochę dzisiaj rozrabiam, ale to tak jest jak się zaczyna post /przynajmniej u mnie/. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Alek

PostWysłany: 2003 07 02 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno trzeba oszczędzać energię seksualną, aby rozwijać swoją świadomość. Ja od dłuższego już czasu nie mam ochotki. Może to przez te eksperymenta z głodówkami, organizm potrzebuje energii i całą wykorzystuje. Może ważne jest rozbudzanie tej energii i przepychanie ją do góry lub magazynowanie w środku? Podobno jeśli twoi rodzice spłodzili cię w mało namiętnych okolicznościach, to twój potenacjał też jest niewielki i trzeba wtedy ostrożnie z przygodami seksualnymi, chyba, że sie wie jak tą energię rozdysponowywać. A to niełatwa sprawa, zwłaszcza dla facecików Smile ...
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2003 07 02 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alek napisał:
Podobno trzeba oszczędzać energię seksualną, aby rozwijać swoją świadomość.
Tak to już popraktykowałam przez lata. To prawda, bo dzięki temu miałam szansę szybciej poznawać siebie, być ze sobą , poznawać i dawać sobie własną, czystą energię. Mam wrażenie, że mam jej nadmiar, ale zawsze mogę się dzielić w mądry sposób. Teraz poobserwuję podczas postu co się dzieje we mnie, bo poczułam że masz rację i jest to przecież Twoje doświadczenie. Moze sie zmienić na skutek oczyszczania bardzo wiele we mnie, w świadomości i okaże się, że pragnienia/ zapędy miały mi tylko coś zastąpić czego sobie jeszcze sama nie potrafię dawać. Będąc sama ze sobą mam większą szansę na dobry kontakt i słuchanie tego co do mnie płynie od WJ. Dzięki Alku. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 07 02 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze i cos takiego jest ze jak sie nie je, albo malo, albo posci to tak jakby ochota na seks się zmienia, zaznaczam sie zmienia , bo nie jest to że zanika , tak wiec jesli ktos spotyka osbę dobra dla siebie to seks z nia pelen milosci napewno jest wspanialy i cudowny, taki seks delikatny , subtelny, pelen czulosci, przeciez kazdy ma na to prawo, tak wiec te marzenia o takiej bliskosci niech tez się spelniaja, a napewno jak cialo jest oczyszczone umysl lepiej pracuje i sie widzi wszystko jasniej i wiesz lepiej czy z dana osoba cie laczy milosc, w co mozna wlaczyc seks czy jest inaczej, bo poco tracic swoj czas i energie na jakies tam zwiazski takie sobie? owszem my sie w relacjach uczymy od siebie wiele, ale jednak szacunek do samego siebie zawsze jest na miejscu, a co do slubu ja to widze tak , poco ktos mi ma dawac pozwolenie na kochanie danej osoby? jedyna osobą ktora to moze jestem ja sama przeciez, a wiec pozwalam sobie na milosc i wy tez sobie pozwalajcie Smile
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2003 07 03 07:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poco ktos mi ma dawac pozwolenie na kochanie danej osoby? jedyna osobą ktora to moze jestem ja sama przeciez, a wiec pozwalam sobie na milosc i wy tez sobie pozwalajcie Smile[/quote]

Fajnie Basiu, widzę ze wiesz czego chcesz. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: