Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kadzidełka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gośćInna
Gość

PostWysłany: 2003 02 18 22:16    Temat postu: kadzidełka Odpowiedz z cytatem

Jedno z polskich czasopism, traktujących o zdrowiu, przytoczyło efekty badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Cheng Kung na Tajwanie. Wynika z nich, że dym z palących się kadzidełek zawiera rakotwórczą substancję, benzopirynę.
Cyt."Okazało się, że w świątyni buddyjskiej stężenie benzopiryny w drobinkach powietrza było prawie 40x wyższe niż w domu palaczy i około 19x wyższe niż na wielkomiejskiej ulicy."
Nie jest moim zamiarem wprowadzanie niepokoju. Jak dotąd żyłam w przekonaniu do głoszonych zalet kadzidełek /stosowanych ponoć z powodzeniem przy dolegliwościach psychosomatycznych /. Ujmująca jest też ich miła woń. Jednak nie mogłam "przejść" obojętnie wobec tych informacji, tym bardziej, gdy uświadomiłam sobie, że z pełną akceptacją, bez głębszego zastanawiania się nad składem kadzidełek od lat zaciągam się zawiesistym dymkiem.
Zawartych we wstępie wiadomości niestety nie udało mi się potwierdzić u źródła, dlatego proszę osoby zainteresowane tematem o podanie informacji o metodzie /metodach / wytwarzania kadzidełek, o benzopirynie itp.
Powrót do góry
Andrzejjot

PostWysłany: 2003 02 19 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. To ważna wiadomość, bo wiele osób spedza swój wolny czas na czytaniu, medytacji właśnie przy kadzidełkach. Czy masz mozliwość zdobyć więcej informacji na ten temat?. Też będę myszkował, i wyśle tę wiadomość moim przyjaciołom, którzy zajmują sie sprzed. wysyłkową kadzideł. Pytałąś o skład kadzideł. Sam je wytwarzałem bedąc w Delhi, ale to był krótki moment - skład = pył kwiatowy, miód, patyczki. To wszystko. Oczywiście to była "produkcja" super naturalnych kadzideł, ale mam świadomość że wiele jest wykonywanych po przez chemię. Pozdrawiam. Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Światełko

PostWysłany: 2003 02 19 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też odbieram kadzidełka , pomimo , że wytwarzają ładny aromat, zapach, że poprostu dymią . Smile
Tak samo szkoda, że tak wiele osób pali papierosy , mozna czuć wyraźnie idąc ulica ich dym (samemu nie paląc) , lub siedząc w miejscu gdzie się pali co to za dym, i co on robi (oczywiście zapach kadzidełek jest przyjemniejszy-ale to tez zależy od tego co kto lubi Smile ) Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
gośćInna
Gość

PostWysłany: 2003 02 20 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Dziękuję za odzew, chęć pomocy w tym temacie i pozdrowienia Smile . Ja również, gdy tylko będę wiedziała coś więcej, napiszę. Kadzidełkowe zapachy są dla mnie przyznam nęcące, z tym jest trochę tak jak z jedzeniem. Taki wyuczony przez lata nawyk sprawiania sobie przyjemności, poprawiania nastroju itp.( w moim przypadku ).
Cóż, ponownie doceniam mądrość przekazywaną od pokoleń i wpajaną następnym a dotyczącą tego, aby jak najczęściej "przewietrzać" pomieszczenia czystym (dziś w miarę) świeżym powietrzem. Proste i od zawsze było "pod ręką".
pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: